Ders Kayıt İşlemleri

Kayıt yenileme iki aşamadan oluşur.

 1) Katkı payı veya öğrenim ücretinin ödenmesi: Katkı payı veya öğrenim ücreti, Üniversitenin belirlediği bankaların herhangi bir şubesine, öğrenci numaraları kullanılarak otomatik olarak ödenir. Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler için T.C. Kimlik numarasının ilk on hanesi, güz yarıyılında banka ödemelerinde kayıt haftası süresince öğrenci numarası yerine geçer.

 2) Öğrencinin internet üzerinden kayıt yenilemesi: Bu işlem akademik takvimde belirtilen "Ders Kayıtları" süresi içerisinde yapılır.

Öğrenciler, kayıt yenileme işlemine "Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi’nden kullanıcı numaralarını ve şifrelerini girerek kişisel bilgilerine ulaşarak başlarlar. Güz yarıyılı ders kaydı süresince, Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler için T.C Kimlik numarasının ilk on hanesi hem kullanıcı numarası hem de şifre olarak kullanılabilir. Öğrenciler kişisel sayfalarındaki seçenekler arasında bulunan "Derse Yazılma" butonunu tıklarlar, açılan pencerede dersler ekrana gelir ve derslerin yanındaki kutucuklara tıklayarak kayıt yapacakları dersleri seçerler, sonrasında kayıt butonu ile kayıt işlemini sonlandırırlar.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenci, girilen tüm bilgilerin doğruluğunu onaylamış olur.