Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü

Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü çatısı altında;

Radyo ve TV Programcılığı Programı örgün öğretimde eğitim-öğretime devam etmektedir.

Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü, modern iletişim dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan görsel ve işitsel medyanın yaratılması ve yönetilmesine odaklanan bir alandır. Bu bölüm, öğrencilere televizyon, sinema, radyo, dijital medya ve prodüksiyon teknikleri konusunda kapsamlı bir eğitim sunarak, medya sektöründe başarılı bir kariyere adım atmalarını hedefler.

Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü, öğrencilere yaratıcı düşünme, senaryo yazma, görüntü yönetimi, ses tasarımı ve post-prodüksiyon gibi beceriler kazandırmanın yanı sıra, medya endüstrisindeki teknolojik gelişmelere de ayak uydurma imkanı sunar. Pratik projeler, staj olanakları ve endüstri profesyonelleriyle etkileşim, öğrencilere gerçek dünya deneyimleriyle donanarak, medya üretiminde lider ve yaratıcı bir rol oynamalarına olanak tanır. Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü mezunları, televizyon yapımcısı, film yönetmeni, dijital medya uzmanı ve prodüksiyon yönetmeni gibi çeşitli alanlarda kariyer yapma potansiyeline sahiptirler.

Misyon

Sektör gereksinimleri doğrultusunda, paydaşlarımızla etkileşim içerisinde, alanımız ile ilgili teknolojik gelişmeleri takip ederek, standart nitelik ve yeteneklere sahip iş gücü yetiştirmek.

Vizyon

Çağdaş düzeyde eğitim ve öğretim veren, sürekli değişme ve gelişmeleri izleyen, ülke ekonomisine katkı sağlayacak nitelikli iş gücü sağlayan, ülkemiz meslek yüksekokulları arasında öncü yerini almaktır.