Müdürden Mesaj

Sevgili Öğrenciler,

Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu gerek program çeşitliliği gerekse öğretim elemanı ve öğrenci sayısıyla Üniversitemizin en büyük meslek yüksekokuludur. Örgün eğitimin yanında, ikinci ve uzaktan öğretim olanaklarının da bulunduğu okulumuz bünyesinde, 15 bölüme bağlı 18 programda eğitim-öğretim hizmeti sunulmaktadır. Kurulduğu 1989 yılından günümüze ulusal ve uluslararası iletişim ağını geliştirerek, tüm sektörlerle iş birliği içinde, nitelikli iş gücü ihtiyacına katkı sağlamayı amaç edinmiş bir eğitim kurumudur.

Bilimin önderliğinde, geleceği öngören vizyon ve misyonumuzla, bölge ve ülke sorunlarına çözümcü yaklaşan, toplumun değerlerine sahip çıkan, girişimci, öğrendiklerini her daim yenileyebilen meslek sahibi bireyler olmanız en büyük hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda, hızlı gelişen teknolojiye paralel, güncel gelişmeleri takip ederek, sektörlerle iş birliği içinde eğitim ve öğretim kalitemizi arttırmak amacındayız. Öğrenci odaklı, katılımcı bir anlayışla eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdürerek; ülke ekonomisine katkı sağlayan, kamu ve özel sektörde teknik bilgilerini ve AR-GE becerisini hayata geçirebilen, topluma değer katabilecek, öğrenmeyi öğrenmiş bireyler yetiştirdiğimizde Adana Meslek Yüksekokulu olarak kendimizi başarılı addedeceğiz.

Siz değerli öğrencilerimize her geçen gün daha nitelikli bir eğitim verebilmek için, dinamik ve özverili bir ekiple, günceli takip ederek ve geleceği öngörerek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Adana Meslek Yüksekokulunun tüm akademik ve idari personeli adına, okulumuzun huzurlu ortamında verimli bir eğitim öğretim dönemi geçirmenizi ve gelecekte başarılı bir meslek hayatına sahip olmanızı dilerim.

Prof. Dr. Nuriye SAY