Genel Bilgiler

Yüksekokulumuz, ülkemizin ihtiyaç duyduğu branşlarda; mühendis ile teknisyen arasındaki ara insan gücü ve meslek elamanı ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte, çağdaş, kaliteli ve iyi eğitim almış yetenekli elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler, Eğitim-Öğretim süresi 2 yıl olan Meslek Yüksekokulumuzdan tekniker ünvanı ile mezun olmaktadır.

Yüksekokul -Sanayi İşbirliğine özel önem verilmekte, bu kapsam da öğrencilerin pratik bilgilerini geliştirmek için kurslar açılmakta ve bölgemizde bulunan endüstriyel işletme ve fabrikalarda teknik geziler düzenlenmektedir. Programlarımızdan mezun olan öğrenciler, alanları ile ilgili işletmelere tavsiye edilerek, iş bulma imkanları sağlamaktadır.

Beyazevler Kampüsümüz (açık alan dahil) toplam 18.000 metrekare olup, yaklaşık 9.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Yüksekokulumuzda; bilgisayar, Elektronik ve Otomasyon, Elektrik ve Enerji, Makine ve Metal Teknolojileri, Görsel -İşitsel Teknikleri ve Medya Yapımcılığı, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri, Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri, Saç ve Güzellik Hizmetleri, Tekstil Atölyeleri olmak üzere toplam 16 laboratuvar, 6 atölye, 40 derslik ve 45 büro mevcuttur.

Adana Meslek Yüksekokul kadrosunda, 52 öğretim elemanı ve 30 idari personel bulunmaktadır. Ayrıca üniversitemizin Fen -Edebiyat, Mühendislik Mimarlık, eğitim, Tıp, Ziraat Fakültelerinden 2547 sayılı MEB YÖK Yasası çerçevesinde ortak program yürütülen meslek liselerinden, öğretim elemanı desteği alınmaktadır.

Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla; Kişisel Gelişim Seminerleri, Moda Konfeksiyon Defileleri ve Öğrenci Gençlik Şölenleri belirli aralıklarla düzenlenmektedir. Yüksekokulumuz bünyesinde; Öğrenci Halk Dansları Topluluğu, Bay Bayan Öğrenci ve Personel Futbol, Voleybol, Basketbol ve Hentbol takımları kurularak, Üniversitemiz Bahar ve Spor Şenliklerine aktif katılımlar sağlanmaktadır.